
| Parameter | Value |
|---|---|
| Length | 3 mm |
| Width | 1.4 mm |
| Max Operating Temperature | 85 °C |
| Min Operating Temperature | -40 °C |
| Number of Pins | 3 |
| Height | 1 mm |
| Packaging | Reel |
| Radiation Hardening | No |
| RoHS | Compliant |
| REACH SVHC | No SVHC |
| Type | Simple Reset/Power-On Reset |
| Number of Elements | 1 |
| Output Type | Active Low, Bidirectional |
| Max Power Dissipation | 400 mW |
| Max Supply Voltage | 5.5 V |
| Min Supply Voltage | 1.1 V |
| Power Dissipation | 400 mW |
| Threshold Voltage | 3.08 V |
| Operating Supply Current | 20 µA |
| Reset | Active Low |
| Reset Timeout | 140 ms |
| Watchdog Timer | No Watchdog |
| Number of Voltages Monitored | 1 |
| Overvoltage Threshold | 3.08 V |
| Max Reset Threshold Voltage | 3.13 V |
| Min Reset Threshold Voltage | 3.04 V |
| Number of Monitored Inputs | 4 |
| Reset Delay Time | 200 ms |
| Schedule B | 8542390000 |
Stock: 834
Distributors
pcbx
Unit Price$0.24019
Ext.Price$0.24019
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.24019 | $0.24019 |
| 10 | $0.21400 | $2.14000 |
| 50 | $0.19066 | $9.53300 |
| 100 | $0.16594 | $16.59400 |
| 500 | $0.14443 | $72.21500 |
| 1000 | $0.13905 | $139.05000 |
| 3000 | $0.13387 | $401.61000 |
| 5000 | $0.12662 | $633.10000 |
